Korkowa tablica na całą ścianę

Korkowe tablice na masową skalę zadomowiły się w budynkach Polaków. Instaluje się je w przedpokojach, kuchniach, pokojach, nad biurkiem, w zasadzie wzdłuż i wszerz tam, gdzie przytwierdzone do nich informacje mogą być prawidłowo dostrzegalne. Za ich pomocą krewni porozumiewają się ze sobą, na przykład wywieszając rozkład sprzątania, a uczniowie organizują sobie edukację przypinając do tabeli grafik zajęć. Ktoś, kto wymyślił korkową tabelę wpadł na błyskotliwy pomysł.

Ludzka zaradność jednak jak wiadomo nie zna granic, więc sprawą terminu było, jak prócz korkowych tablic pojawi się wandcork, czyli zwyczajnie korkowa ściana. Wyłożenie ściany korkiem nie psuje designu pokoju. Na odwrót – jej kolorystyka podobna jest do drewna, więc jeżeli w naszym pokoju dominują meble czy okiennice zalane jasnymi powłokami z zauważalnym rysunkiem drewna, zamontowanie korkowej ściany może okazać się strzałem w 10. Tyle, jeżeli chodzi o estetykę, bo o użyteczności tego rozwiązania chyba nikogo nie powinno się nakłaniać.
Korka możemy też użytkować jako artykułu izolacyjnego. Wykazuje on w tym motywie ciężkie do przecenienia zalety. Testy ukazują, że standardowe metody izolacji pozostają za nim znacznie w tyle. To prawda, że w porównaniu z nimi jest droższy, aczkolwiek coraz mniejsza ilość Polaków chce oszczędzać na osobistym komforcie, występuje więc wysokie prawdopodobieństwo, że ściany separowane korkiem staną się w naszym kraju równie atrakcyjne, jak oddzielane styropianem czy pianką. Pierwsze znaki, że tak będzie, już teraz można dostrzec.