Pomoc materialna w niełatwej sytuacji rodzinnej

W obecnych czasach nie jest łatwo zachować stabilność finansową rodziny. Zwłaszcza osoby posiadające więcej dzieci często wpadają w duże finansowe problemy. Potrzeby każdego dnia stają się coraz większe. W takiej sytuacji często rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki. Dla rodziców w trudnej sytuacji materialnej taki zastrzyk pieniężny stanowi sporą, ale tylko krótkotrwałą pomoc.
Pożyczki dla zadłużonych dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich oferować gdyż wiążą się one ze zbyt dużym ryzykiem. Firmy pożyczkowe natomiast bronią się przed nim narzucając stosunkowo duże oprocentowanie.

Pożyczki postępowaniem komorniczym są dostępne m.in. w parabankach Provident i Asa Kredyt. Oba parabanki udzielają pożyczki nie większe niż na kwotę 10 tyś złotych. Asa Kredyt pożycza pieniądze na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to oferta korzystniejsza, jeżeli rodzinie wygodniej będzie spłacać obciążenie o niższej kwocie. W pierwszej z wymienionych firm okres spłaty nie przekracza 90 dni.
Usługę pożyczka z komornikiem można również uzyskać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe opierają się na wzajemnym zaufaniu . Każdy członek społeczności ma prawo wnioskować o pożyczkę. Na którą nieobowiązkowo zrzucają się pozostali członkowie grupy. Takie formy pozyskania gotówki dostępne są na stronach takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich stronach można złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem własnej sytuacji rodzinnej. Może to znacznie skuteczniej przekonać potencjalnych pożyczających do udzielania pomocy.