Zachodni koncept na wystrój pokoju

Istnieje mnóstwo sposobów na to, by nadać wnętrzu szczyptę charakteru. Nikt nie czuje się odpowiednio w pokoju, który jest taki sam jak wszystkie cudze, każdy normalny człowiek pragnąłby przyznać mu minimum indywidualności, dzięki czemu będzie czuł się we własnym domu jak u siebie. Obywatele mają różnorodne gusta i różnorodne upodobania, stąd też bogata propozycja projektantów wnętrz, designerów czy butików z sprzętami meblowymi.

Do Polski dobiega coraz więcej nurtów z zachodu. Nasz kraj jest już w tym momencie na tyle silnie sprzężony z zachodnią siecią koneksji społeczno – gospodarczych, że siłą rzeczy Polacy otrzymują coraz większy wybór i dojście do coraz większej ilości pomysłów. Jedną z takich zachodnich idei, która ostrożnie gości się w Polsce jest cork wall, czyli obicie ściany korkiem. Decydując się na implementacje tego rozwiązania instalujemy w lokalu gigantyczną tablicę korkową, która przy trafnym wyborze mebli i kolorów przedstawia się znacznie lepiej niż zwykła korkowa tablica. Detal ten doskonale pasuje na przykład do mebli lub okiennic z zauważalnym obrysem drewna i pozwala dodać wnętrzu ciepła.
Korek posiada też pewne właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o izolację cieplną jak i dźwiękową. Doskonałym zamysłem może być na przykład zastosowanie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że milusińscy uwielbiają korkowe tablice, chyba nikogo nie trzeba informować. A skoro tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę wręcz pokochają. Dodatkowo jest możliwość, że jeśli zapragną donośnie posłuchać muzyki, to będzie to dla nas znacznie mniej denerwujące, niż gdyby na ścianie zabrakło warstwy korka.